Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪS14-tasis „Nerk į teatrą“ kviečia dalyvauti interaktyviame veiksme

14-tasis „Nerk į teatrą“ kviečia dalyvauti interaktyviame veiksme


Tarptautinis edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ šiemet Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksta jau 14-tą kartą ir tęsiasi nuo balandžio 25 d. iki birželio 14. Programoje – 50 edukacijų, dvi premjeros, 8 spektakliai – 4 užsienio trupių, o visas teatrinis vyksmas dedikuojamas bet kokio amžiaus žiūrovui tinkančiam interaktyvumui.

Daug veiksmo ir interaktyvumo

Šiemetinis festivalis siūlo itin plačią programą, todėl nuspręsta edukacijos ir spektaklį rodyti ne per keturias intensyvias dienas, kaip anksčiau, bet išplėti festivalio laiką iki vasaros. Tokiu būdu patogiau atvykti į teatrą planuoti šeimoms, mokykloms, o organizatoriams – išplėtoti gausią programą.

Festivalis turi ir išskirtinę temą –– interaktyvumą (pernykščiame festivalyje karaliavo garsas). Prie 2024 m. programos sudarymo prisidėjo vengrų teatro menininkas Gáboras Takácsas, Káva Dramos/Teatro švietimo asociacijos (Káva Drama/Theatre in Education Association) vadovas, aktorius, dramos mokytojas. Pastaruosius 20 metų jis kuria demokratinį teatro žanrą, kurio pagrindinės sąvokos yra interaktyvumas, partnerystė, temų įvairovė, dalyvavimas, kritika ir klausimų kėlimas.

„Interaktyvaus teatro pagrindas – žiūrovas kaip bendraautorius, darantis įtaką vaidino turiniui ir /ar formai. Tačiau kiekvieno mūsų programos spektaklio tikslas – vis kitoks. Vieni spektakliai kvies žaisti, kiti – pasidalinti patirtimi. Interaktyvaus spektaklio patirtis bus visiškai unikali, juk jį čia ir dabar sukūrėte jūs pats“, – teigia festivalio laukimu gyvenanti jo koordinatorė Valdonė Talutytė-Masienė.

Festivalio atidarymas vyks balandžio 25 dieną ir šia proga numatytas šokio kompanijos „Ulna“ teatro prieigose pasirodymas ir atvira ekskursija nuo 12:30 iki 15:00 val. Teatras ne tik paradines duris atveria pro kurį paprastai žiūrovą užeina, bet ir ilgai vidinių durų, kurio varsto tik teatro darbuotojai. Lauks unikali gali pasivaikščioti po didžiulį scenos meno fabriką, pamatyti jo užkulisių erdves, įrangą ir techniką, stebėti įvairių skyrių darbuotojus jų darbo metu. Vaikščiodami po teatrą, susipažinę su vaizdo ir garso raiška, aplankysite dekoracijų gaminimo dirbtuvę, grimo kambarius, o jei pasiseks, stebėkite štangų šou didžiojoje scenoje. Jūsų laukia netikėtumų, žaidimų ir siurprizų kupinas maršrutas po teatro šalį. Festivalis „Nerk į teatrą 2024“ atveria teatrą visiems, norintiems jį tyrinėti, pažinti ir pamėgti. Festivalio programa www.nerkas.lt

Taip pat festivalio metu prie teatro ir požeminėje perėjoje bus galima interaktyviai išbandyti festivalio atributą – dviračio pedalais „užvedamą“ skalbimo mašiną.

NKDT informacija

The post 14-tasis „Nerk į teatrą“ kviečia dalyvauti interaktyviame veiksme appeared first on Dramos teatras.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita