Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaTechnologijosAI apokalipsė? „ChatGPT“, „Claude“ ir „Perplexity“ nukrito vienu metu

AI apokalipsė? „ChatGPT“, „Claude“ ir „Perplexity“ nukrito vienu metu


Po to kelių valandų pertrauka įvykęs ankstyvą rytą, OpenAI ChatGPT pokalbių robotas vėl sugedo, tačiau šį kartą tai nebuvo vienintelis paveiktas AI teikėjas. Antradienio rytą ir Anthropic's Claude'as, ir Perplexity taip pat pradėjo pastebėti problemų, tačiau jos buvo išspręstos greičiau.

Panašu, kad „Google“ „Gemini“ šiuo metu veikia, nors, pasak jo, jis taip pat trumpam buvo neprisijungęs kai kurios vartotojų ataskaitos.

Neįprasta, kad trys pagrindiniai dirbtinio intelekto paslaugų teikėjai vienu metu neveikia, o tai gali reikšti platesnę infrastruktūros arba interneto masto problemą, pvz., tokias, kurios turi įtakos keliose socialinės žiniasklaidos svetainėse vienu metu, pavyzdžiui. Taip pat gali būti, kad „Claude“ ir „Perplexity“ problemos kilo ne dėl klaidų ar kitų problemų, o dėl per didelio srauto per trumpą laiką dėl „ChatGPT“ nutrūkimo.

„ChatGPT“ nukreipimo puslapyje galimybė siųsti žinutes AI pokalbių robotui neveikė jo pertrūkio metu. Problema prasidėjo apie 7.33 val. PT ir išspręsta apie 10.17 val. PT – dar vienas kelias valandas trukęs gedimas.

Vaizdo kreditai: OpenAI / ChatGPT nukreipimo puslapis žemyn

Vienu metu per gedimą „ChatGPT“ svetainė buvo atnaujinta nurodant, kad paslauga veikia – piratiškai kalbant, ne mažiau – ir buvo pasiūlyta pranešti vartotojams, kai ji vėl prisijungs.

Vaizdo kreditai: OpenAI / talpos pranešimas

Claude'o svetainėje buvo rodoma klaida su pranešimu: „Serverio komponentų atvaizdavime įvyko klaida. Konkretus pranešimas praleidžiamas gamybos versijose, kad būtų išvengta neskelbtinos informacijos nutekėjimo. Į šį klaidos atvejį įtraukta santraukos ypatybė, kuri gali suteikti papildomos informacijos apie klaidos pobūdį.

Tada svetainė pataria „bandyti dar kartą“.

Klodas vėl pradėjo dirbti kažkur po 12:10 ET.

Vaizdo kreditai: Antropinis / Claude down

„Perplexity“ svetainė taip pat teikė per didelės talpos pranešimą, kuris pasirodys, kai paslauga gaus per daug užklausų. Jame buvo parašyta: „Tuoj grįšime“ ir „Šiuo metu sulaukiame daug klausimų ir pasiekėme savo pajėgumus. Prašau sugrįžti greičiau.”

Svetainė atnaujino veikimą maždaug tuo metu, kai buvo išspręstas Claude'o gedimas, tačiau nuo to laiko jis su pertraukomis veikė.

Vaizdo kreditai: Sumaištis / sutrikimas

Pažymėtina, kad ChatGPT turėjo tik neseniai išsprendė ilgą gedimą tai paveikė jos paslaugą per naktį. Anksti ryte (Ramiojo vandenyno laiku) pokalbių robotas neveikė naudotojams visame pasaulyje, todėl X ir Threads sulaukė skundų. Įmonės būsenos puslapis pranešė, kad klaida buvo ištaisyta ir problema buvo stebima apie 12:21 PT.

7:33 PT, būsenos puslapis buvo atnaujinta, nurodant, kad „ChatGPT“ vėl nepasiekiamas kai kuriems vartotojams ir „OpenAI“ „šiuo metu tiria šią problemą“. Pokalbių robotas vis dar neveikė 12:28 val. ET būsenos puslapis, kuri pažymėjo tai kaip „didelį gedimą“. Problemos buvo išspręstos po kelių valandų.

Vaizdo kreditai: OpenAI būsenos puslapis

AI teikėjai iš karto negrąžino užklausų komentuoti ar gauti daugiau informacijos apie gedimus, bet mes atnaujinsime, kai bus gauta daugiau informacijos.

Šiuo metu dirbtinio intelekto sutrikimai nėra vieninteliai interneto sutrikimai. „Forbes“ taip pat praneša apie nulinės dienos šlamšto ataką vyksta „TikTok“, o tai šiuo metu turi įtakos tam tikroms įžymybių ir prekės ženklų paskyroms, įskaitant Paris Hilton ir CNN.

Įrašas atnaujintas po paskelbimo 2024 m. birželio 4 d., 12.20 val., 13.35 val. ET, nes Claude'as ir Perplexity grįžo į internetą, o po to – ChatGPT.

Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita