Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaTechnologijosDARPA ir Slingshot sukuria sistemą, leidžiančią aptikti „vilką avies kailyje“ priešo palydovus

DARPA ir Slingshot sukuria sistemą, leidžiančią aptikti „vilką avies kailyje“ priešo palydovus


Palydovų, skriejančių žemoje orbitoje, skaičius artimiausiais metais gali sprogti, nes į tinklą pateks daugiau mega žvaigždynų, o tai atvers naujas galimybes blogiems veikėjams slėpti ginklus ar šnipinėti palydovus tarp savo flotilės.

Tai teigia DARPA, pažangių gynybos tyrimų projektų agentūra, kuri pavedė kosmoso startuoliui Slingshot Aerospace sukurti naują įrankį, kuris galėtų atrinkti potencialiai niekšiškus palydovus, tikslingai besislepiančius megažvaigždynuose. Ta sistema vadinama Agatha – pavadinta vieno iš filmo „Mažumos ataskaita“ „pirmtakių“ vardu, ir ji gali būti didžiulė palaima nacionaliniam kosmoso saugumui.

DARPA oficialiai pasirinko „Slingshot“ programai, pavadintai „Predictive Reporting and Enhanced Constellation Objective Guide“ (teisingai, PRECOG), o darbas oficialiai baigtas šių metų sausį. Remiantis vyriausybės sutarčių duomenų baze „HigherGov“, įmonei už darbus buvo skirta apie 1 mln.

„Slingshot“ tyrėjai sukūrė 60 metų sintetinių žvaigždynų duomenų, kuriais buvo galima išmokyti Agatha, kad sistema galėtų aptikti nedidelius palydovo elgesio skirtumus, naudodama šiuos skirtumus nustatydama tikrąsias palydovo veikimo direktyvas.

Kaip paaiškėjo, yra „daug mažų pasakojimų, kurie prisideda prie kažko daug didesnio“, – neseniai viename interviu sakė „Slingshot“ duomenų mokslo direktorius Dylanas Kesleris. Tai gali būti nedideli palydovo masės pokyčiai, kurie turi įtakos jo stoties išlaikymui, arba jei palydovas skirtingai bendravo su Žeme, arba jei jis visada buvo orientuotas ta pačia kryptimi (palyginti su visais kitais žvaigždyno palydovais).

Nors Agatha buvo apmokyta modeliuoti, Slingshot galiausiai išbandė jį su realaus pasaulio žvaigždynais, nustatydama nekenksmingus pašalinius palydovus esamuose operatorių laivynuose. Programa, kuri šiandien veikia „Slingshot“ kosmoso srities informavimo platformoje, dabar renka duomenis iš pačios bendrovės „Global Sensor Network“, jos „Seradata“ duomenų bazės, taip pat kitų viešųjų ir patentuotų šaltinių.

Kiti startuoliai sukėlė šurmulį dėl savo planų sukurti susitikimų technologiją, kad būtų galima surinkti žvalgybos informaciją apie priešo palydovus. Slingshot Agatha išsprendžia esminį klausimą, kaip šie operatoriai pirmiausia atpažins tuos palydovus. Šis klausimas tampa dar svarbesnis, nes tokios šalys kaip Kinija praneša apie planus per ateinantį dešimtmetį paleisti kelis mega žvaigždynus.

„Istoriškai, kai nebuvo šių 10 000 ar 15 000 mega žvaigždynų, logiška, kad žmogus ar žmonių komanda galėtų pažvelgti į orbitos trajektorijos duomenis ir kitus duomenų šaltinius ir pagrįstai įvertinti, kuriuos palydovus sekti. „Slingshot“ strategijos ir politikos viceprezidentė Audrey Schaffer sakė. „Tačiau augimui ir aktyvumui kosmose tik eksponentiškai didėjant, žmogui bus neįmanoma iš tikrųjų atsijoti visų šių duomenų be tokių įrankių kaip Agatha.



Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita