Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSGarbūs svečiai atvyko į Artūro Areimos premjerą „Dviejų Korėjų susijungimas“

Garbūs svečiai atvyko į Artūro Areimos premjerą „Dviejų Korėjų susijungimas“


Naujienos

2024 balandžio 19 d.

Balandžio 19-ąją publiką rinkosi į režisierių Artūro Areimos Nacionaliniame Kauno dramos teatre režisuotą spektaklį pagal J. Pommerat pjesę „Dviejų Korėjų susijungimas“.

Premjerą pagerbė Japonijos ambasadorius Lietuvoje JE Tetsu OzakiGraikijos ambasadorius Lietuvoje JE Grigoris Karahalios, Estijos ambasadorius Lietuvoje JE Kaimo Kuusk su sutuoktine bei kiti svečiai.

Joël Pommerat (g.963 m.) – savamokslis prancūzų menininkas, tapęs vienu didžiausių žiūrovų1 ir kritikų pripažinimo šiuolaikinio teatro kūrėjų. Dirbdamas kaip dramaturgas ir režisierius pelnė ne vieną prestižinį teatro apdovanojimą – Didįjį Prancūzijos akademijos Teatro prizą, Molière'o premiją ir kt. Jis rašo pasakų adaptacijos, kino scenarijus, kuria trumpametražius filmas, operos. Jo kūriniai tyrinėja sudėtingą žmogaus prigimtį, nuolat atnaujinami formą ir pasakojimą. Pjesė „Dviejų Korėjų susijungimas“ sukonstruota koliažo principu, joje 21 skirtinga scena. Pagrindinė tema – meilė ir jos geriausia išsipildymo neįmanomybė lyg dviejų priešiškų valstybių – Pietų ir Šiaurės Korėjų negalijimas būti kartu.

Artūras Areima – teatro režisierius, scenografas, AAT|Artūro Areimos teatro įkūrėjas, nuo 2017 m. įtrauktas į Europos teatro sąjungos „Naujosios teatro realybės“ prizo kandidatų sąrašas. A. Areima – ne sykį profesionalų aukščiausių įvertinimų iš scenos meno vertinimų. 2013 m. už naujas scenines išraiškos formų paieškas režisierius apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus. 2016 metų vasarą vykusiame didžiausiame pasaulyje menų festivalyje „Edinburgh Fringe“, pristačiaus spektaklį „Po ledu“, A. Areima britų teatralų žiuri įvertintas specialiuoju „Summerhall“ menų centro prizu. ir „Summerhall“ produkcija Edinburge. 2020 m. Artūro Areimos režisuotas spektaklis „Už geresnį pasaulį“ buvo nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose, geresnio sprendimo didesnį. 2022 m. A. Areimo spektaklis „Po ledu“ tarptautiniame alternatyvaus teatro festivalyje FIAT, Juodkalnijoje, įvertintas specialiosios komisijos apdovanojimas už įspūdingą šiuolaikinę dramaturgijos ir naujų teatro formų jungtį.

A. Areima nuo 2008 m. sukurti daugiau nei 40 spektaklių Lietuvos ir užsienio teatruose (Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, AAT|Artūro Areimos teatras, Juozo Miltinio dramos teatras, Nacionalinis Latvijos dramos teatras, Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras).

Spektaklio „Dviejų Korėjų susijungimas“ kūrybinė komanda: scenografas Oles Makukhin, kostiumų dailininkė Valdemara Jasulaitytė, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis, vaizdo menininkas Kristijonas Dirsė, šviesų dailininkas Julius Kuršys. Pjesę iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė. „Vaidina gausi aktorių grupė“: Andrius Alešiūnas, Arnas Ašmonas, Mantas Bendžius, Eugenija Bendoriūtė, Deividas Breivė, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Vilija Grigaitytė, Motiejus Ivanauskas, Liubomiras Laucevičius, M. Laskovas, Kamilė Lebedauskas, Pijus Navijaskaauskas, Pijus Navijaskaauskas, Inesa Paliulytė, Goda Petkutė, Monika Poderytė, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, Ugnė Žirgulė, Ridas Žirgulis.

Pasak režisieriaus Artūro Areimos, tai universali pjesė apie meilės išraiškas, apie tai, kaip tas jausmas sklinda įvairiomis spalvomis: „Meilė čia nėra saldi ir nudailinta, ji gali būti ir labai pavojinga, čia dažnai yra skaudžių dalykų, nepasitenkinimo, meilėje ne tik atrandama, bet ir prarandama, dėl meilės vyksta karai ir tt Aš taip pat bandau ieškoti įvairių spalvų, ir tas spalvingumas yra svarbus. Žiūrovas pagal savo patirtį gali atpažinti vieną ar kitą epizodą. Man svarbu, kad kiekviename epizode liekamas klausimas, dviprasmiškumas, nėra aiškaus atsakymo. Man nepatinka, kai žiūrovui pateikiamas variantas, kaip jis turėtų mąstyti, suformuluotas tarsi pagal algoritmą. Šiandien pasiųsti nuo scenos žiūrovui algoritminį mąstymą yra labai pigu. Noriu, kad žiūrovas būtų laisvas mąstytojas.“

NKDT informacija

Mariaus Uldukio ir Donato Stankevičiaus nuotraukosSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita