Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSGatvės muzikos dieną kvies ne tik klausytis, bet ir šokti

Gatvės muzikos dieną kvies ne tik klausytis, bet ir šokti


Gegužės 18 d., šeštadienį, Kaune skambės 18-oji Gatvės muzikos diena, pakviesianti miestiečius į senamiestį ir kitas miesto erdves, kur nuo vidurdienio iki vakaro skambės įvairių žanrų muzika – nuo ​​eksperimentinės ir instrumentinės iki bliuzo, beatbox'o ir tradicinės kapelos. Pajusti melodijas, ritmą, įsitraukti ir tapti betarpiškos šventės dalimi šiemet organizatoriai kviečia su šūkiu „Kviesk šokiui miestą!“

Šiemet gatvės muzikos dieną su partneriais organizuojantys Kauno menininkų namai (KMN) ne tik siekia išlaikyti gerąsias renginio tradicijas, bet ir pristatyti naujų požiūrio taškų bei akcentų.

„Kaip diktuoja pats gatvės muzikos konceptas, visi atlikėjai koncertuoja gatvėse, prieinamos ir praeinamose vietose, kad kiekvienas pro šalį einantis žmogus matytų juos, girdėtų dalimis. Atsisakyta miesto renginiams įprastų scenų – vietoje gatvės atlikėjai, kaip tikri muzikantai, renkasi atviras, greta į miestą išėjusio žmogaus esančias organiškas erdves“, – pasakoja KMN kultūros renginių prodiuserė Vaiva Marija Bružaitė.

Tiesa, ankstesnių metų atlikėjų išsibarstymą po įvairias Kauno šiems keičiasi koncentracija – dauguma pasirodymų vietos vyks pagrindinėje senamiesčio arterijoje – Vilniaus gatvėje, nuo pat sankryžos su Laisvės alėja iki Rotušės aikštės. Čia, septyniose teminėse salose, kurs pagrindiniai įsilaužimai, kurie miestiečiai gali nuo vidurdienio rasti koncerto ir kas 30-40 min besikeičiančius muzikantus, atliekame įvairių žanrų kūrinius – nuo ​​klasikinės iki eksperimentinės muzikos ir nuo smuikininkų vaikų iki aštuoniasdešimties elektrinio akordeono meistro.

Kita dalis pasirodymų skambės renginio partnerių – barų ir kavinių erdvėse: muzika yra tokiose vietose kaip „uno.“, „O Kodėl ne?“, „14 stotelė“, PARAKAS

Dar vienas šių metų naujovė: didesnės ir didesnės grupės bei atlikėjų kolektyvai, pasitelkiant platesnes technines galimybes – tokiu būdu sujungdami gatvės su profesionaliomis technologijomis. Kita vertus, miestiečiai turės progą susipažinti ir su jaunomis, kylančiomis žvaigždėmis, kurios kuruoja renginį kartu organizuojančios platformos „NEfonas“ komanda.

Pagrindinis šių metų akcentu taps šokis kartu su miestu, pakviečiant visus miestiečius išeiti į muzikos užlietas gatves ir ne tik jos klausytis, bet ir prisijungti, judėti, šokti kartu. Todėl laukia ne tik muzikantų, bet ir šokio grupių bei ansamblių pasirodymai.

Kaip ir ankstesnėse Gatvės muzikos dienose Kaune, aktuali Ukrainos tema su šūkiu „Vienu ritmu kartu su Ukraina!“.

Gatvės muzika – tai ir netikėtumas, ir neįpareigojantis anti-formalumas, tad čia nėra griežtų tvarkaraščių. Tačiau susipažinti su visais tą dieną koncertuojančiais kolektyvais, atlikėjais ir jų pasirodymo vietomis bei numatomais laikais kauniečiai kviečiami apsilankę Gatvės muzikos diena 2024 / Kaunas renginio puslapyje.

„Būtų sunku išskirti vieną pasirodymą ar grupę – visi jie savaip spalvingi, įdomūs ir įkūnijantys didžiausią muzikuojančio miesto esmę. O kad pajustumėte, rekomenduojame čiupti kavos puodelį ir neskubant pereiti visą gatvės muziką pripildytą Vilniaus gatvę, naujont patiems įvairiems žanrams ir tokiu būdu leidžiant arba patirti kažką, dar nepažino“, – renginio organizatorių vardu kviečia VM Bružaitė.

Šiemet Kauno gatvės muzikos dieną organizuoja Kauno menininkų namai kartu su jaunimo organizacija „NEfonas“; renginį remia tarptautinė kūrybinė platforma „CreArt“ ir Kauno miesto savivaldybė. Gatvės muzikos dienos idėjos autorius ir šventės iniciatorius – Andrius Mamontovas.

Kauno menininkų namų informacijaSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita