Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė „Kaunas visiems“ apdovanojimas pagerbtos socialiai atsakingos organizacijos ir iniciatyvos

Kauno miesto savivaldybė „Kaunas visiems“ apdovanojimas pagerbtos socialiai atsakingos organizacijos ir iniciatyvos


Kaunas tęsia tradiciją ir penktus metus iš eilės įvertinimo socialiai atsakinga organizacija bei iniciatyva, rodančias išskirtinį dėmesį specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Šią savaitę įteikti apdovanojimai „Kaunas visiems“ 2024-ųjų laureatų: meno rezidencijų platformos „Magic Carpets“ ir negalią turinčių asmenų centro „Korys“ socialiniai įtraukaus meno parodai „Bendrystės link“, restoranui „McDonald's“ ir Kauno fotografijos galerijai.

„Mūsų miestas auga ir kaip matome iš „Kaunas visiems“ apdovanojimų, drauge su juo visuomenės sąmoningumas. Vis daugiau organizacijų, pavienių žmonių bei verslo atstovų tampa atviresni specialiųjų poreikių turintiems asmenims. Būtent to ir siekiame – padrąsinti ir paskatinti kauniečius daryti gerus darbus, kurti draugišką ir saugią aplinką visiems miesto gyventojams, pasidalinti savo patirtimi ir tapti pavyzdžiu kitiems. Didžiuojamės, kad bendromis mūsų visų pastangomis Kaunas tampa socialiai atsakingu miestu“, – kalbėjo vicemeras Mantas Jurgutis.

Integracija į darbo rinką

„Metų verslo“ laureatas tapo restoranu „McDonald's“, nuolatiniam darbui į savo komandą pakvietęs protinę negalią turintį vyrą. Šis bendradarbiavimas truko pusmetį. Naujasis kolega iki tol niekuomet nebuvo dalyvavęs jokioje darbinėje veikloje, tad galėjo įsilieti į kolektyvo gretas ir pasijusti tikra komandos dalimi.

„Įtraukimas yra viena iš mūsų vertybių, todėl šiais metais „McDonald's“ yra „DUOday“ ambasadorius. Visada palaikome žmones, turinčius specialius poreikių, kad jie galėtų puikiai dirbti į darbo rinką. Durys yra atviros visiems ir tikime, kad kiekvienas gali turėti prie mūsų komandos sėkmės. Džiaugiamės galėdami kurti įvairiapusišką bei įtraukiančią darbo aplinką, kurioje žmonės jaučiasi laukiami ir įvertinti“, – Vladimir Janevski, Baltijos šalių „Premier Restaurants“ vadovas.

Pasak jo, įvairovės ir įtraukimo puoselėjimo įmonėse bei organizacijose stiprina komandą, gerina jų rezultatus, stebi prie sėkmingos veiklos. Drąsa ir įsipareigojimas remti savo bendruomenės narius yra svarbūs.

Pilnaverčio gyvenimo patirtys

„Metų vietos“ laimėtojų paskelbta Kauno fotografijų galerija, kuri ne tik pritaikė savo erdves neįgaliesiems, bet ir septynerius metus bendradarbiauja su specialiųjų poreikių turinčia savanore Miranda. Tokia bičiulystė padeda ne tik geriau suvokti gyvenimo prasmę, bet ir pačius save.

„Žengėme šį žingsnį pilnai būti socialiai atsakingi ir sudaryti galimybes specialiųjų poreikių turinčiam žmogui patirti gyvenimą. Neilgai trukus supratome, kad ne mes esame reikalingi sukurti kažkokias ypatingas ar tiesiog pilnavertes sąlygas, bet mums reikalingi tokie žmonės kaip Miranda, kad suprastume truputėlį daugiau apie gyvenimą, kaip jis veikia, iš ko jis susideda ir kokie mes patys“, – sakė Kauno fotografijų galerijos vadovas Gintaras Česonis.

Pasak jo, apdovanojimas buvo labai netikėtas, tačiau jis galėtų būti padrąsinimas ir kitoms institucijoms tapti atviresnėmis negalią turintiems asmenims.

Atviresnės meno organizacijos

„Metų iniciatyvos“ šiais metais išrinkta paroda „Bendrystės link / Bridging the Gap“. Jos tikslas – paryškinti socialinės atskirties mažinimo bei kultūrinės sąmonės kitimo procesus. Tai paroda apie bendrystę, siekį auginti solidarumą bei tarpusavio supratimą, sujungusi tris bendruomenes – VDU universiteto, žmonių su negalia ir meno atstovus.

„Tokie susitikimai ir bendrystės, patirčių apsikeitimas praplečia akiratį ir padeda suprasti, kad žmonės su negalia yra tokie pat žmonės kaip ir mes. daugiau jie turi tam poreikių, kuriuos atliepti, bet nemanau, kad tai didelė kliūtis kažkokiam bendravimui ar draugystei reikia atsirasti“, – viena iš parodos organizatorių, Kauno bienalės direktorė Neringa Kulik.

Jos nuomone, daugumos kultūros, meno organizacijos tampa atviresnės ir prieinamesnės: „Tikrai yra dedamos pastangos, kad socialinę atskirtį patiriančios asmenų grupės galėtų tinkamai įsijungti į įvairias kultūrines ir menines veiklas. Asmenys turi negalią daug labiau įsitraukia, netgi tampa labiau pastebimi“.

„Kaunas visiems“ apdovanojimai – graži tradicija, apjungianti įvairias organizacijas ir iniciatyvas. Pagrindinis tikslas – dar kartą atkreipti dėmesį į specialiųjų poreikių turinčius asmenis bei kartu kurti patogų ir draugišką miestą visiems.

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita