Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Kauno taria „ahoy“ Čekijos dienų renginiams

Kauno miesto savivaldybė Kauno taria „ahoy“ Čekijos dienų renginiams


Gegužės 17–19 dienomis Kaune pirmą kartą rengiamos Čekijos dienos. Minint bendradarbiavimo su giminingu Brno miestu 30-metį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami rasti tolimąją šalį. Trijų dienų programoje – plati renginių paletė: koncertai, parodos, sporto turnyrai, protmūšiai, kino seansas ir netgi čekų kalbos pamoka, kviečianti išmokti, ką reiškia „ahoy“ bei kur kas daugiau.

Lietuva ir Čekija turi bendro bendro. Artima partnerystė vystosi šalies bei atskirų regionų mastu. Kaunas jau tris dešimtmečius bendradarbiauja su antruoju pagal dydį Čekijos miestu Brno. Broliška draugystė kasmet vis labiau stiprėja.

Šiemet, švenčiant bičiulystės 30-metį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami per renginį šios šalies kultūrą.

Jau penktadienį perpiet, Laisvės alėjoje priešais Kauno miesto savivaldybės suskambės oficialus atidarymo koncertas „Kelionė iš vieno regiono į kitą“. Muzikos garsais kauniečius pasveikins Čekijos Respublikos krašto apsaugos ministerijos karinis meno ansamblis „ONDRÁŠ“.

„Kaunas ir Brno miestai panašūs ne tik savo architektūra, bet ir kultūrinė veikla. todėl taip paprasta puoselėti užsimezgusius ryšius ir turėti puikų abipusį supratimą. Jau metų vieni pas kitus vykstame su moksleivių, sportininkų meno kolektyvų ir bendruomenių delegacijomis. Keičiamės gerosiomis praktikomis, kuriame projektas ir puoselėjame bendradarbiavimą verslo ir investicijų skatinimo, visuomeninio transporto, miesto planavimo, mokslo ir švietimo, sporto bei kitose srityse.

Džiaugiaminėdami draugystės sukaktį ir kviečiame šiomis dienomis atrasti Čekiją Kaune“, – kviesdamas į renginį pasakojo gražią Jurgio vicemerą Mantą.

Čekijos dienų dalyvių kviečiami dalyvauti dvi parodas. Viena jų Kauno „Akropolyje“ pristato 5–6 klasių moksleivių piešinius „Noriu į Čekiją“. Antroji, sveikačiaus Tado Ivanausko muziejuje, leidžia iš ar pažinti Brno modernistinę architektūrą.

Kino mėgėjai gegužės 17 d. laukiami priešais ekraną „Romuvos“ salėje. Suplanuota čekų filmo „Baba z ledu“ peržiūra.

Čekijos ir Lietuvos jaunųjų talentų koncertai numatyta Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje Bei VDU Didžiojoje auloje.

Neabejingi sportui kviečiami stebėti ir aistringai palaikyti sportininkus. Šeštadienį Kauno sporto mokykloje „Startas“ (Miško g. 3) vyks Lietuvos čempionėmis tapusių kauniečių ir Brno merginų klubų tinklinio turnyras. Tą dieną dieną bus galima sudalyvauti ir vaikinų krepšinio turnyre „Žalgirio“ krepšinio mokykloje (Pašilės g. 41).

5–6 klasių moksleiviai turės unikalią progą pažinti čekų kalbą, pradedant nuo bičiuliško pasisveikinimo „ahoy“. Pamokose bus pristatomi lietuvių ir čekų kalbų panašu į įdomūs faktai apie kitą šalį.

Platesnė Čekijos dienų renginių programa – internete: bit.ly/cekija-kaune.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita