Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Nauji prieskoniai Kaunui – Gatvės muzikos dienoje

Kauno miesto savivaldybė Nauji prieskoniai Kaunui – Gatvės muzikos dienoje


Pasivaikščiojimas per šeštadieninę Vilniaus gatvę kauniečiams ir miesto svečiams tapo netikėtumų kupinu muzikiniu nuotykiu: čia Vilniaus gatvėje nuo vidurdienio iki vakaro skambėjo „Gatvės muzikos dienos“ pasirodymai. Nuo Rotušės aikštės iki Laisvės alėjos septyniose teminėse salose aidėjo patys galite muzikiniai žanrai, kurių pasiklausyti ir palaikyti atlikėjų kauniečių būrėsi net nepaisydami užklupusios pavasarinės liūties.

Daugiau kaip 25 kolektyvai ir atlikėjai, nuo beatbox'o ir jam'o iki gyvu garsu lepinusio pankroko ar Šalis roko atilkėjų, smuiko, akordeono ir, žinant, gitarų garsai – į Gatvės muzikos dienų organizatorių atvirą kvietimą prisijungti prie miesto šventės atsiliepė patys skambinti muzikantai ir šokėjai. Jų pasirodymų praeiviai stabtelėjo stebėti septyniose teminėse salose – eksperimentinės ir elektroninės muzikos, jam'o ir instrumentinės muzikos, pop muzikos ir džiazo / bliuzo, trankios muzikos, atviroje pasirodymų ir šokių.

„Koks įspūdis? Geras savaitgalis, gera gatvės muzika, graži liūtis!“ – reziumuoja prie Gatvės muzikos dienų prisidėjusį „CreArt“ parengė kuruojančios VšĮ „Artkomas“ direktorius Olegas Darčanovas.

Jau dešimtmetį vyksta tarptautinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas „CreArt“ jungia 13 Europos miestų, suteikdamas menininkams gali pristatyti savo kūrybą Europoje, skatinantis kūrybiškumą, meno mainus. Tad „Gatvės muzikos diena“ puikiai atliepė koncepciją – padėjo prie festivalio švenčiant Europos projekto renginį, skatinant išeiti į atvirą erdvę, į visas socialines ir amžiaus grupes – visa tai, kuo šiemet ir tapo Gatvės muzikos diena Kaune.

„Kvietėme ir priėmėme visus – juk toks ir yra gatvės muzikos žanras – žmogus gali tiesiog ateiti su instrumentu ar be jo ir muzikuoti. Tokiu būdu subūrėme išties margą dalyvių paletę, tarp kurių – ir labiau patyrę atlikėjai, ir jaunos, kylančios grupės, o kai kuriems tai tapo ir debiutiniu pasirodymu, – sako Kauno menininkų namų informacijos specialistas ir muzikos programų koordinatorius Povilas Mintautas. – Kauno menininkų namai, kartu su platforma „NeFonas“ ir projektų „CreArt“, pirmą kartą organizavo Gatvės muzikos dieną Kaune ir manau, kas tikrai pasiteisino, tai sieks kuo įvairesnės muzikos Vilniaus gatvėje ir atnešti naujų prieskonių į Kauno gatves. Akivaizdu, kad šventės nesugadino nei saulė, nei lietus – žmonės rinkosi net ir per liūtį, smagu buvo dėl tokio gausaus muzikantų palaikymo“.

Beje, koncertai vyko ne tik Senamiestyje, bet ir kitose Kauno vietose: prie Gatvės muzikos dienų prisijungę barai ir kavinės tądien kvietė klausytis muzikos jų erdvėse – „uno.“, „O Kodėl Ne?“, „14 stotelė“, „PARAKAS“.

Gatvės muzikos diena tapo tarsi įžanga į kitus šio sezono kultūrinius Kauno miesto renginius: netrukus aidės Putvinskio gatvės diena – jos metu bus atidarytas Kauno menininkų namų amfiteatras, kuriame vasarą skambės kartu su platforma „NeFonas“ organizuojami „Miesto dažnių“ koncertai, suteikiantys sceną šiuolaikinės gyvos muzikos naujiems kylantiems atlikėjams.

„Visus, kuriems patiko Gatvės muzikos dieną išgirsta muzika, o ir tuos, kurie ieško naujo skambesio ir nori išgirsti jaunų atlikėjų kuriamos muzikos, kviečiame į Putvinskio gatvės dieną, kuri vyks gegužės 26 d. Jos metu bus atidarytas Kauno menininkų namų amfiteatras. Pavyzdžiui, vakarą koncertą čia išgirsti tą grupę „Kaunas zoo“ – juos dažnai galima išvysti Kauno gatvėse. Arba kylančią, profesionaliai groja grupę „Dargana“ ir muzikos chuliganus „Lapkričio 20-tosios“, – muzikos skambesį mieste pratęsiančio renginio anonsu dalijasi P. Mintautas.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita