Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Prasideda išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendume

Kauno miesto savivaldybė Prasideda išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendume


Gegužės 7 d. prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Vyriausioji rinkimų (VRK) praneša, kur ir kada rinkėjai gali atvykti balsuoti jeigu rinkimų sekmadienį padaryti komisiją.

Pasinaudoti balsavimo iš anksto galimi gali visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai.

Balsavimas iš anksto vyks gegužės 7–9 dienomis, 7–20 valandomis. Rinkėjai gali balsuoti, kurioje bet išankstinio balsavimo vietoje 6-yje Lietuvos savivaldybių, deklaruotų nuo to, kur jie yra gyvenamąją vietą.

Balsavimo iš anksto vietų sąrašas>>

Dėl suplanuotų pratybų, Kauno miesto savivaldybės pastato balsavimas iš anksto nebus organizuojamas.

Kaune balsuoti norinčių rinkėjų bus laukiama Vytauto Didžiojo universiteto patalpose (S. Daukanto g. 28), ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).

Dalis rinkėjų bus aplankyti jų buvimo vietose

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudarytos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.

Gegužės 8–10 dienomis bus organizuojamas balsavimo ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.

Gegužės 10–11 dienomis rinkimų komisijų narių organizacinis balsavimas rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Balsavimas diplomatinėse atstovybėse – jų naudojimo metu

Balsavimas reguliuojase Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytas laikas. tiks Dėllių balsavimo valandų rinkėjų prašoma teirautis toje ambasadoje ar konsulate, kur planuojama atvykti balsuoti.

Rinkimų sekmadienį balsuoti galima visoje Lietuvoje

Pagrindinės Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandų vakaro.

Rinkimų sekmadienį, reikia, kur rinkėjas registruotas, balsuoti bus galima bet rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 visoje Lietuvoje.

Rinkimų apylinkių sąrašas>>

būtina turėti asmens dokumentą

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Patarimai rinkėjams

Norint išvengti stovėjimo eilėse, rinkėjams rekomenduojama atvykti rytinėmis balsavimo valandomis, nuo 7 iki 9 valandų ryto, kai balsavimo vietoje yra mažiausiai žmonių.

VRK teigia suprantanti rinkėjų norą balsuoti, bet labai prašo vengti fotografuoti ir viešus biuletenius juos socialiniuose tinkluose. Svarbu išsaugoti iki balsavimo paslaptį bent tol, kol sekmadienį 20 val. užsidarys rinkimų apylinkės ir bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai.

Socialiniuose tinkluose pasidžiaugti, kad rinkėjas eina balsuoti ar jau pabalsavo (neminint, už ką) galima drąsiai – tai nėra laikoma rinkimų agitacija.

VRK maloniai prašo ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – nuolat į eilę į balsavimo vietas atvyksta senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita