Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Švenčion Kauno gimtadienį Nemunas ir jo pakrantės taps renginio...

Kauno miesto savivaldybė Švenčion Kauno gimtadienį Nemunas ir jo pakrantės taps renginio „Švęskime upę!“ kultūrinėmis salomis


Gegužės 25 d., šeštadienį, jau 5 kartą vyks renginys „Švęskime upę!“. „Nemuno upe Kaune irkluosime baidares, kanojas, irklentes, valtis, naviguosime plaustus, kursime kultūrinius ryšius, o pakrančių stotelėse įsikurs kultūrinės salos, čia vyks meninės, kūrybinės, sporto, bendruomeninės veiklos“, – skelbia jau tradiciniu tapusio renginio organizatoriai ir kviečia pasirūpinti baidare. irkluoti upe, atvykti dviračiu ar aplankyti kultūrines salas pėstute. „Švęskime upę!“ yra atviras visiems, mylintiems upes ir netikėtumus. Kultūrinės ir kūrybinės patirtys krantuose – nemokamos.

Nemuno pakrantėse įsikurs kultūros salos

Kasmet drauge su aktyviais miestiečiais, kūrybininkais ir menininkais, kultūros įstaigomis ir bendruomenėmis rengiamas kultūrinis „Švęskime upę!“ maršrutas upe. Pasiūlytos idėjos pateikia renginio programą, pakviesdamos renginio dalyvius į kūrybinę patirtį pakrantėse ar agentūroje.

„Šiais metais Nemuno pakrantėse Kaune įsikurs šešios kultūros salos, kiekviena jų renginyje turi ir savo pavadinimą. Tėkmės sala Panemunės paplūdimyje palankiam startui skirta, čia prasideda irkluojančių upe maršrutas“, – „Švęskime upę!“ 2024 programą pristato Romena Puikytė, viena iš šio renginio organizatorių. „Rekomenduojame susikurti šventinę atributiką, kuri atspindi jus ar jūsų nuotaiką irkluojant, vyks ir dirbtuvės vietoje“.

Menų saloje Šančiuose bus erdvė norintiems tapyti ar piešti. Čia vyksiančiose dirbtuvėse menininkės drąsins nerti į kūrybą ir kvies įvairias technikas – piešimą akvarele, tapybą kava, grafiką, pasigaminti atvirukus su žolynais ar piešti ant akmenukų. „IMPRO Kaunas“ įtrauks į improvizavimo žaidimus, su „Stuba“ bus galima pasimokyti sutartinių.

„Kviečiame upes švęsti taip, kaip kiekvienam yra artima. Taip kasmet renginyje dalyvaujanti „slackline“ entuziastų bendruomenė po tiltu surengia pasirodymą“, – sako R. Puikytė. Šiais metais, Netikėtumų saloje po Panemunės tiltu, irkluojančių upe tikrai laukia netikėtumai. Kas tai bus – organizatoriai dalyviams upėje ar pakrantėse skirtų staigmenų neišduoda.

Netradicinės erdvės menininkams

„Menininkams, kūrėjams upės pakrantė dažnai yra neišbandyta kūrybinė erdvė“, – pasakoja Kauno menininkų namų kultūros projektų vadovė Aistė Paukštė. „Jei bus palankios oro sąlygos, šiuolaikinio šokio atlikėjams renginio dieną scena taps pakrantės pieva“. Santakoje bus galima išvysti „Nuepiko“ šokio studijos ir VDU šokio ir teatro pedagogikos studentų, tarpdisciplininio meno atstovės Eglės Nešukaitytės bei tarptautinio šokio teatro PDF pasirodymus.

Gatvės meno kūrėjas Ramūnas Vaicekauskas pieš upėms dedikuotą sienos piešinį. Kauniečiams atvira gatvės meno siena maršrute pažymėta kaip Krantinės sala. Važiuojantys Karaliaus Mindaugo prospekto ar keliaujantys krantine gali ne tik pabendrauti su menininku, bet ir piešti.

„Drąsesni kūrėjai, kaip „Poetautojai“, į kultūrinę patirtį kviečia specialistėje“, – pasakoja A. Paukštė. Pasivadinę „Poezijos piratais“ poetautojai organizuosi malonių sielų pagrobimą į poezijos skaitymus plauste.

„Poezijos skaitymai vyks ir sausumoje. Santakoje, kur įsikurs Atokvėpio sala, Magdalena Beliavska, save pristatanti nepraktikuojančia architekte ir nemiegančia sapnuotoja, ves žodžio ir mito dirbtuvės „Pieno ir aguonų upėms tekėti“. Originalių kūrybinių grupių veiklų numatyta ir kitose veiklų stotelėse Nemuno pakrantėse.

„Galbūt užsuksite į veiklų salas atsitiktinai, bet kviečiu pasiplanuoti laiką, jei nori dalyvauti aktyviau. Kiekvienoje iš salų veiklos vyks tam tikru laiku – tikslios informacijos ieškokite renginio programoje“, – A. Paukštė į „Švęskime upę!“ kviečia visus, veiklos pakrantėse yra atviros ir nemokamos.

Šiuo metu Panemunės bei Šančių paplūdimiuose ir Nemuno saloje vyksta renginio organizatorių iniciatyva Upės ir Žemės meno pleneras. „Švęskime upę!“ renginyje bus pristatyti plenero metu sukurti darbai, dalyvauja ir žemės meno objektų autoriai – menininkai Irina Troma, Greta Kardi-Kardišiūtė, Inga Raubaitė ir Žilvinas Višinskas.

Orientacinis žaidimas kvies surinkti kultūrines upines patirtis

„Švęskime upę!“ renginio programoje kasmet įsitraukia miesto kultūros įstaigas. „Kviečiame užsukti į Santaką – Atokvėpio salą. Tai bus irkluojančių upe maršruto finišas, bet čia taip pat yra ką nuveikti“, – pasakoja A. Paukštė. Pačioje Nemuno ir Neries santakoje visus norinčius priims „Muziejus ant ratų“, jame bus galima komandose išbandyti savo žinias Lietuvos švietimo muziejaus parengtoje edukacijoje. Lietuvos aviacijos muziejaus kvies savarankiškai nutupdyti parasparnį jį valdant simuliacijoje. „Tuo tarpu Nemuno saloje Lietuvos zoologijos sodas kvies į kvapų patyrimus, o Ąžuolyno biblioteką bus galima sutikti upėje“.

Programoje numatyta veikla apjungs dar viena pramoga – renginiui sukurtas orientacinis žaidimas, kviečiantis surinkti upines kultūros patirtį.

„Beje, orientacinis žaidimas skirtas tik irkluojantiems ir, tikimės, padeda dalyviams smagiau išbandyti gausią kultūrinę programą. Tada, jei dar nematėte Kauno iš upės – galbūt verta pamėginti šiais metais. Visgi toks renginys vyksta tik kartą metuose“, – dalyvauti ir švęsti upes R. Puikytė kviečia ne tik kauniečius, renginyje laukiami atvykstantys ir iš kitų Lietuvos miestų.

Kviečia pasirūpinti baidare irkluoti upe, atvykti dviračiu ar aplankyti kultūrines salas pėstute

„Jei plauksite baidare ar kita vandens priemone Nemuno upe, norėsite prisijungti prie minančių dviračių ar įspūdžių žygį pakrantėje – reikalinga registracija. dabar iš anksto reikia ir greitai tinklinio turnyro komandoms. Kultūrinėse veiklose pakrantėse registracijos nėra ir dalyvauti gali visi“, – „Švęskime upę!“ organizatoriai kviečia pasidomėti renginio programa ir pasirinkti priimtiniausią būdą dalyvauti.

„Galbūt tai bus artimiausia pakrantė, kurioje ir norėsite leisti laiką. Pavyzdžiui, norintys tapyti gali atsinešti savo molbertą, keletą ir ateitį į Menų salą Šančių paplūdimyje. Ri

„Šveskime upę!“ renginyje vyks ir daugiau upinių pramogų: lindyhop, swing jazzvę atlikėjai „The Shoekillers band“ kvies paklausyti muzikos ar pašokti, vyks netikėtų skonių, užkandžių, gaivių gėrimų ir edukacijos, Kauno bendruomenių prisistatymai. Į kultūrines patirtį kvies ir tą pačią šeštadienį vyksta Kauno gimtadienio programa Santak.

Šių metų „Švęskime upę!“ maršrutas: Panemunė – Šančiai – Nemuno sala – Santaka.

Renginio programa skelbiama Kauno menininkų namų puslapyje www.kmn.lt ir „Švęskime upę!“ paskyroje fb.com/sveskime.upe.

Renginį organizuoja kultūrinė iniciatyva „Švęskime upę!“, Kauno menininkų namai, bendruomenių programa „Fluxus Labas“, Tarptautinė kūrybinė platforma „CreArt“.

Kauno menininkų namų informacija

Gražvydo Jovaišos nuotraukosSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita