Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Vasariškos pramogos keliems tūkstančiams Kauno vaikų: skelbiama registracijos pradžia

Kauno miesto savivaldybė Vasariškos pramogos keliems tūkstančiams Kauno vaikų: skelbiama registracijos pradžia


Daugiau kaip 3 tūkst. mažųjų kauniečių vasarą leis įsimintinai ir turiningai. 29 švietimo, kultūros ir sporto įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos nuo birželio iki pat rugpjūčio pabaigos rūpinasi kokybišku jų laisvalaikiu. Užimtumą per atostogas dalinai finansuoja savivaldybė, o socialiai jautrių grupių vaikams veiklos ir maitinimas jose – visiškai nemokamas. Nuo gegužės 15 d. registracija vyks internetu: vaikai.kaunas.lt.

Registracija – jau netrukus

Kauno miesto skaičiavimu, daugiau laisvalaikio savivaldybės užimtumo šią vasarą būtų užtikrintas iš viso 3037 vaikams ir paaugliams. Maždaug trečdalis jų – socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių šeimų atžalos. Jiems stovyklos ir maitinimas pilnai kompensuojamas iš miesto biudžeto. Dalis stovyklų taip pat pritaikytos neįgaliesiems, turintiems didelius ir labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius. Birželį papildomai planuojama skelbti kvietimą į stovyklą.

Kaip ir pernai – vienas vaikas gali būti registruojamas į vieną stovyklą. Siekiant užtikrinti, kad tėveliai pareigingai laikytųsi taisyklių ir kuo daugiau vaikų galėtų turinti pramogauti, registracijos metu reikės nurodyti vaiko asmens kodą.

Pirmosios stovyklos startuos vos tik pasibaigus mokslo metams: pradinukams – nuo ​​birželio 12 d., o vyresniems – nuo ​​birželio 27 d.

Gegužės 15 dieną nuo 9 val. tėveliai gali registruoti savo atžalas į norimas veiklą. Išsami informacija jau dabar pasiekiama internetu: vaikai.kaunas.lt.

„Tai vienas laukiam kvietimų tėveliams. Registracija į vaikų stovyklas ir užsiėmimus kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo, todėl vasaros miestas laukia, kad tokia galimybe pasinaudoti vis daugiau vaikų. Patyrę vadovai, treneriai ir mokytojai, neabejoju, padarys viską, kad įvairios veiklos vaikams padovanotų tik gerus vasariškus įspūdžius ir gražius prisiminimus“, – sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Aušra Papirtienė.

Akiratį plečiančios veiklos

Fizinis aktyvumas, turizmas, menas ir kultūra, verslumas – tik dalis temų, pasižymėjimo mokiniams parengtos stovyklos. Organizatoriai kvies tyrinėti ne tik gimtąjį Kauną bet ir pažinti Klaipėdos, Alytaus, Zarasų, Varėnos, Šakių, Birštono, Prienų ir Rumšiškių apylinkes.

Stovyklautojų laukia gausus spektras aktyvių veiklų: plaukimas, futbolas, krepšinis ir kitos sporto šakos, pažintinės ekskursijos bei turistiniai žygiai. Vaikai baidarėmis ir irklentėmis keliais upėmis bei ežerais, gali išbandyti cirko žanrą – žongliravimą, ekvilibristiką, oro akrobatikos triukus.

Norintiems net ir per atostogas pamiklinti protą, suplanuoti edukacinius užsiėmimus, STEAM principais paremti eksperimentai, pažintys su muzikos instrumentų įvairove, taip pat kūrybinės kelionės po kultūrines miesto erdves įvairių epochų Kaune.

Turiningo užsiėmimus siūlys ir Kauno neformaliojo švietimo mokykla – organizuojamos nemokamas 2–4 val. muzikos, dailės, sveikos gyvensenos, techninės kūrybos, etninės kultūros ir kitų krypčių edukacines programos. Užsiėmimai prasidės jau nuo birželio 12 d.

Registracija į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą, Tautinės kultūros ir Moksleivių techninės kūrybos centro stovyklos vyksimo įstaigas. Informacija apie čia suplanuotas veiklas skelbiama mokyklų internetinėse svetainėse.

Integruojančios stovyklos

Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija stovyklauti kviečia klausos negalią turinčius mokinius. Jiems suplanuotos emocijų pažinimo, raiškos, streso valdymo ir saviraiškos edukacijos. Jomis gilinami bendravimo ir bendradarbiavimo, konfliktų sprendimo bei socialiniai įgūdžiai.

Šiemet unikali penkių dienų stovykla vyks Kauno tardymo izoliatoriaus-pataisos namų „Aitvaro“ mokyklos auklėtiniams. Siekiama įkalintiems jaunuoliams padėti keisti gyvenimo būdą, rasti savo talentą, pomėgius bei kreipti juos doros keliu. Stovyklos dalyvius konsultuoja kvalifikuotas psichologas, paskaitą apie pilietiškumą skaitys karininkas, o savo priklausomybių įveikimo istorija dalinsis šį kelią įveikęs asmuo.

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita