Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSprojektuoja naujas pradinukų korpusą su sporto pardavimas

projektuoja naujas pradinukų korpusą su sporto pardavimas


Stipri Aleksoto plėtra sparčiai augina mokyklų bei darželių paklausą tarp šio mikrorajono gyventojų. Kasmet vis didesnio populiarumo sulaukianti Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija ruošiasi dar didesnei plėtrai. Kauno miesto savivaldybė šiuo metu planuojama parengti techninį projektą pradinių klasių korpuso rekonstrukcijai Šeštokų gatvėje: ligšiolinį pastatą pakeistas modernus 24 klasių ir sporto salės kompleksas.

Kur Kaunas geriau

Jau per artimiausius kelerius metus seną klasių filialo pastatą reikėtų pakeisti beveik tris kartus didesnės erdvės: patalpų bendrasis plotas didės nuo 1,6 tūkst. iki 4,5 tūkst. kv. metrų. Šiuo metu baigiami rengti priešprojektiniai pasiūlymai.

Naujame pastate vietoje dabartinių septynių projektuojamų ne mažiau kaip 24 klasės pradinukams, kabinetai personalui, patalpos maisto gamybai ir mokinių maitinimui, sandėliavimui. Maža to, greta iškils universali aktų ir sporto salė su sanitariniais mazgais ir persirengimo kambariais. Ši erdvė neabejotinai pasitarnaus ir vietos bendruomenės poreikiams.

„Tvarkingos mokyklos ir darželiai turi pasiekti miesto patrauklumą. Paskutiniu metu Kaunas čia padarė nemažą pažangą. Bet tuo viskas nesibaigia – dar yra kur rimčiau padirbėti. Miestas rūpinasi, kad vaikai augtų ir mokytųsi jaukiose erdvėse, o mokytojams ten būtų patogu, gera dirbti. Tėvams svarbu, kad jų atžalos lankytų ugdymo įstaigas arčiau namų. Tadas ir toliau plėsime mokyklas ten, kur Kaunas auga daugiausia.

Be to, mes kalbame apie Prezidento Valdo Adamkaus gimnaziją. Jau vien šis garbingas vardas įpareigoja, kad įstaiga būtų visapusiškai jo verta“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Lauke – pavėsinės ir šiltamis

Šeštokų gatvės 30 numeriu pažymima teritoriją pirmiausia numatoma iki – nugriauti garažus, katilines ir kitus nereikalingus statinius.

Architektai siekia sklype išsaugoti kuo daugiau želdinių. Pastatas formuojamas geriausiomis apšvietimo kryptimis. Prijungus naujai projektuojamus priestatus, statinys turės vidinį kiemelį lauko užsiėmimams, susibūrimams, renginiams ar žaidimams. Fasadų apdaila numatomos tamsiai ir šviesiai pilkos bei oranžinės plokštės.

Po rekonstrukcijos įvažiavimas į teritoriją išliks iš šiaurės rytų pusės. Ten pat projektuojamos ir automobilių stovėjimo aikštelės. Greta numatyta vieta sandėliukui bei šiltnamiui, kurie pasitarnaus lauko edukacijoms, ši gimnazija yra ekologinės pakraipos ir išskirtinį dėmesį skiria su tuo susijusioms veikloms ir iniciatyvoms.

Vakarinėje teritorijoje projektuojamų žaidimų aikštelės, erdvės lauko klasės veikloms, pavėsinė. Pietinėje – sporto salė ir lauko krepšinio aikštelė.

Ypač geidžiama tarp kauniečių

2016 metų gimnazijos Aleksote suteikus Prezidento Valdo Adamkaus vardu, miestas pradėjo jos atnaujinimo projektus. Ryškių pokyčių laukia pagrindinis filialas Bitininkų gatvėje – iš rekonstruotame pastate įrengtas pagrindas yra ketvirtas aukštas – modernios, daugiafunkcinės ir lengvai transformuojamos edukacinės, poilsio bei rekreacijos erdvės, apipavidalinti mokymo bei mokymosi klaviai.

Maža to, gimnazija papildomai perleistas buvusio Moksleivių aplinkotyros centro pastatas Šeštokų gatvėje. Čia šiuo metu išsitenka 7 pradinukų klasės. Vis dėlto įstaiga kasmet tampa vis labiau geidžiama tarp mažųjų kauniečių ir jų tėvelių, tad šiandieninis jos populiarumas pranoko ir tai.

„Mikrorajonas plečiasi, mokinių daugėja, todėl natūralu, kad tokie pokyčiai gimnazijai – ypač reikalingi. Sveikatinimas ir sportas yra svarbi mūsų ugdymo proceso dalis. Tiek atnaujintas stadionas prie pagrindinio pastato, tiek ir naujasis sporto kompleksas neabejotinai pridės kokybės. Būsimas erdves išnaudosime ir formaliai, ir neformaliam ugdymui“, – tikina Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rozvita Brazaitienė.

Dar daugiau statybų ir remontų

Artimiausiu metu Kaune numatyta ir daugiau švietimo infrastruktūros plėtros projektų.

Ekspertizės etapą ieškoti Tirkiliškių mokyklos-darželio rekonstrukcijos planas. Aleksote, Dvarų ir M. Yčo gatvėse, ruošiamasi priestatų statyboms – 9 naujos klasės mokiniams ir 8 grupės darželinukams. Pagrindinis veiksmas startuos vasarą, sulig mokslo metų pabaiga.

Techninio projekto rengimas ir Kauno Vaišvydavos mokyklos rekonstrukcijai. Kauno tarptautinėje gimnazijoje, Vytauto prospekte, tęsiamos plačių erdvių – ketvirto aukšto – statybos.

Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykloje ant Parodos kalno įsibėgėja fasado, stogo ir vidaus patalpų priežiūros darbai. Maironio universitetinės gimnazijos kieme jau kyla naujos sporto salės pastatas.

Vasaros pradžioje taip pat nustato viešojo konkurso laimėtojas naujos lopšelio-darželio statybai Romainiuose, Vijūkų gatvėje – tai bus didžiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga Kaune.

Be to, už Šilainiuose atidarytas ir iškarto iš karto 12 grupių darželis „Vaikystės takas“, o pernai Vilijampolėje duris atvėrė ir 160 vietų mažiesiems kauniečiams turintis „Pelėdžiukas“.

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita