Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaTechnologijosŠimtai internete rastų „Snowflake“ klientų slaptažodžių yra susieti su informaciją vagiančia kenkėjiška...

Šimtai internete rastų „Snowflake“ klientų slaptažodžių yra susieti su informaciją vagiančia kenkėjiška programa


Debesų duomenų analizės įmonė „Snowflake“ yra pastarojo meto tariamų duomenų vagysčių bangos centre, nes jos verslo klientai stengiasi suprasti, ar jų debesų duomenų saugyklos nebuvo pažeistos.

„Snowflake“ padeda kai kurioms didžiausioms pasaulio korporacijoms, įskaitant bankus, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus ir technologijų įmones, saugoti ir analizuoti didžiulį duomenų kiekį, pvz., klientų duomenis, debesyje.

Praėjusią savaitę Australijos valdžios institucijos nuskambėjo žadintuvas sakydami, kad sužinojo apie „sėkmingą kelių įmonių, naudojančių Snowflake aplinką, kompromisus“, neįvardijant įmonių. Žinomame kibernetinių nusikaltimų forume įsilaužėliai pareiškė pavogę šimtus milijonų klientų įrašų iš Santander banko ir „Ticketmaster“, dviejų didžiausių „Snowflake“ klientų. Santanderis patvirtino duomenų bazės pažeidimą „priglobta trečiosios šalies teikėjo“, bet nenurodytų aptariamo teikėjo. Penktadienį „Live Nation“ patvirtino, kad jos dukterinė įmonė „Ticketmaster“ buvo įsilaužta ir kad pavogta duomenų bazė buvo talpinama Snaigėje.

Snaigė pripažino trumpame pareiškime kad žinojo apie „galimai neteisėtą prieigą“ prie „riboto skaičiaus“ klientų paskyrų, nenurodydamas, kurios iš jų, tačiau nerado jokių įrodymų, kad buvo tiesioginis jos sistemų pažeidimas. Atvirkščiai, Snowflake pavadino tai „tiksline kampanija, nukreipta į vartotojus, turinčius vieno veiksnio autentifikavimą“ ir kad įsilaužėliai naudojo „anksčiau įsigytą arba gautą per informacijos vagystę“, skirtą išgryninti vartotojo išsaugotus slaptažodžius iš jų kompiuterio.

Nepaisant neskelbtinų duomenų, kuriuos „Snowflake“ saugo savo klientams, „Snowflake“ leidžia kiekvienam klientui valdyti savo aplinkos saugą ir automatiškai neįsiregistruoja arba nereikalauja, kad klientai naudotų kelių veiksnių autentifikavimą arba MFA, pagal „Snowflake“ klientų dokumentus. Atrodo, kad MFA nenaudojimas yra tai, kaip kibernetiniai nusikaltėliai tariamai iš kai kurių „Snowflake“ klientų gavo didžiulius duomenų kiekius, kai kurie iš jų sukūrė savo aplinką be papildomos saugumo priemonės.

„Snowflake“ pripažino, kad viena iš jos „demo“ paskyrų buvo pažeista, nes nebuvo apsaugota tik vartotojo vardu ir slaptažodžiu, tačiau tvirtino, kad paskyroje „nebuvo slaptų duomenų“. Neaišku, ar ši pavogta demonstracinė sąskaita turėjo kokį nors vaidmenį atliekant naujausius pažeidimus.

„TechCrunch“ šią savaitę matė šimtus tariamų „Snowflake“ klientų kredencialų, kuriuos internete gali naudoti kibernetiniai nusikaltėliai kaip įsilaužimo kampanijų dalis, o tai rodo, kad „Snowflake“ klientų paskyrų pažeidimo rizika gali būti daug didesnė, nei buvo žinoma iš pradžių.

Kredencialus pavogė informacijos vagystė kenkėjiška programa, kuri užkrėtė darbuotojų, turinčių prieigą prie darbdavio „Snowflake“ aplinkos, kompiuterius.

Atrodo, kad kai kurie „TechCrunch“ pastebėti įgaliojimai priklauso įmonių, žinomų kaip „Snowflake“ klientai, darbuotojams, įskaitant „Ticketmaster“ ir „Santander“ ir kt. Darbuotojai, turintys prieigą prie Snowflake, yra duomenų bazių inžinieriai ir duomenų analitikai, kai kurie iš jų nurodo savo patirtį naudojant Snowflake savo LinkedIn puslapiuose.

Savo ruožtu „Snowflake“ liepė klientams nedelsiant įjungti MFA savo paskyroms. Iki tol „Snowflake“ paskyros, kurios nenaudoja MFA prisijungimui, kelia pavojų saugomiems duomenims dėl paprastų atakų, pvz., slaptažodžio vagystės ir pakartotinio naudojimo.

Kaip mes tikrinome duomenis

Šaltinis, turintis žinių apie kibernetines nusikalstamas operacijas, nurodė „TechCrunch“ į svetainę, kurioje potencialūs užpuolikai gali ieškoti prisijungimo duomenų, kurie buvo pavogti iš įvairių šaltinių, pvz., informacijos vagystės kieno nors kompiuteryje, kenkėjiškų programų arba surinktų iš ankstesnių duomenų pažeidimų, sąrašuose. („TechCrunch“ nenurodo nuorodos į svetainę, kurioje yra pavogti kredencialai, kad nepadėtų blogiems aktoriams.)

Iš viso „TechCrunch“ matė daugiau nei 500 kredencialų, kuriuose yra darbuotojų naudotojų vardai ir slaptažodžiai, kartu su atitinkamų „Snowflake“ aplinkų prisijungimo puslapių adresais.

Atrodo, kad atskleisti įgaliojimai yra susiję su „Snowflake“ aplinka, priklausančia „Santander“, „Ticketmaster“, mažiausiai dviem farmacijos milžinams, maisto pristatymo tarnybai, valstybiniam gėlo vandens tiekėjui ir kt. Taip pat matėme atskleistus vartotojo vardus ir slaptažodžius, tariamai priklausančius buvusiam Snowflake darbuotojui.

„TechCrunch“ neįvardija buvusio darbuotojo, nes nėra įrodymų, kad jie padarė ką nors blogo. (Galų gale, „Snowflake“ ir jos klientai yra atsakingi už saugumo politikos, kuri užkerta kelią įsibrovimams dėl darbuotojų kredencialų vagystės, įgyvendinimą ir vykdymą.)

Mes netikrinome pavogtų vartotojo vardų ir slaptažodžių, nes tai pažeistų įstatymą. Todėl nežinoma, ar kredencialai šiuo metu aktyviai naudojami, ar jie tiesiogiai lėmė paskyros pažeidimą ar duomenų vagystes. Vietoj to stengėmės kitais būdais patikrinti atskleistų kredencialų autentiškumą. Tai apima atskirų „Snowflake“ aplinkos prisijungimo puslapių, kuriuos paveikė informacinės vagystės kenkėjiškos programos, tikrinimą, kurie rašymo metu vis dar buvo aktyvūs ir prisijungę.

Kredencialai, kuriuos matėme, apima darbuotojo el. pašto adresą (arba vartotojo vardą), slaptažodį ir unikalų interneto adresą, skirtą prisijungti prie įmonės „Snowflake“ aplinkos. Kai patikrinome „Snowflake“ aplinkos žiniatinklio adresus, dažnai sudarytus iš atsitiktinių raidžių ir skaičių, nustatėme, kad išvardyti „Snowflake“ klientų prisijungimo puslapiai yra viešai prieinami, net jei jų negalima ieškoti internete.

„TechCrunch“ patvirtino, kad „Snowflake“ aplinkos atitinka įmones, kurių darbuotojų prisijungimai buvo pažeisti. Mums pavyko tai padaryti, nes kiekviename patikrintame prisijungimo puslapyje buvo dvi atskiros prisijungimo parinktys.

Vienas iš prisijungimo būdų priklauso nuo „Okta“, vieno prisijungimo teikėjo, leidžiančio „Snowflake“ vartotojams prisijungti naudojant savo įmonės įmonės kredencialus naudojant MFA. Atlikę patikras nustatėme, kad šie „Snowflake“ prisijungimo puslapiai buvo nukreipti į „Live Nation“ (skirta „Ticketmaster“) ir „Santander“ prisijungimo puslapius. Taip pat radome kredencialų rinkinį, priklausančią „Snowflake“ darbuotojui, kurio „Okta“ prisijungimo puslapis vis dar nukreipia į vidinį „Snowflake“ prisijungimo puslapį, kurio nebėra.

Kita „Snowflake“ prisijungimo parinktis leidžia vartotojui naudoti tik savo „Snowflake“ vartotojo vardą ir slaptažodį, atsižvelgiant į tai, ar verslo klientas paskyroje taiko MFA, kaip nurodyta „Snowflake“ pagalbiniai dokumentai. Panašu, kad šiuos kredencialus pavogė informacijos vagystė kenkėjiška programa iš darbuotojų kompiuterių.

Tiksliai neaišku, kada buvo pavogti darbuotojų kredencialai ir kiek laiko jie buvo prisijungę.

Yra įrodymų, kad kelių darbuotojų, turinčių prieigą prie savo įmonės „Snowflake“ aplinkos, kompiuteriai anksčiau buvo pažeisti dėl informacijos vagystės kenkėjiškų programų. Remiantis pranešimų apie pažeidimus tarnybos „Have I Been Pwned“ patikrinimu, keli įmonės el. pašto adresai, naudojami kaip naudotojo vardai prieigai prie „Snowflake“ aplinkos, buvo rasti naujausias duomenų sąvartynas, kuriame yra milijonai pavogtų slaptažodžių iškrapštyti iš įvairių Telegram kanalų, naudojamų dalintis pavogtais slaptažodžiais.

„Snowflake“ atstovė Danica Stanczak atsisakė atsakyti į konkrečius „TechCrunch“ klausimus, įskaitant tai, ar „Snowflake“ darbuotojo demonstracinėje paskyroje buvo rasta jo klientų duomenų. Savo pareiškime Snowflake teigė, kad „sustabdo tam tikras vartotojų paskyras, kuriose yra rimtų kenkėjiškos veiklos požymių“.

„Snowflake“ pridūrė: „Pagal Snowflake bendros atsakomybės modelį klientai yra atsakingi už MFA su savo vartotojais įgyvendinimą“. Atstovas sakė, kad „Snowflake“ „svarsto visas MFP įgalinimo galimybes, tačiau šiuo metu neturime galutinių planų“.

El. paštu gauta „Live Nation“ atstovė Kaitlyn Henrich iki spaudos laiko nekomentavo.

Santander neatsakė į prašymą pakomentuoti.

Trūkstant MFA, buvo padaryti didžiuliai pažeidimai

„Snowflake“ atsakymas iki šiol palieka daug neatsakytų klausimų ir atskleidžia daugybę įmonių, kurios nesinaudoja MFA saugumo teikiama nauda.

Akivaizdu, kad „Snowflake“ prisiima bent dalį atsakomybės už tai, kad nereikalauja, kad jos vartotojai įjungtų saugos funkciją, ir dabar jai tenka didžiausia našta – kartu su savo klientais.

Duomenų pažeidimas „Ticketmaster“ tariamai apima daugiau nei 560 milijonų klientų įrašų, teigia duomenis internete reklamuojantys kibernetiniai nusikaltėliai. („Live Nation“ nekomentuos, kiek klientų nukentėjo nuo pažeidimo.) Jei bus įrodyta, „Ticketmaster“ būtų didžiausias JAV duomenų pažeidimas iki šiol ir vienas didžiausių pastarųjų metų istorijoje.

„Snowflake“ yra naujausia įmonė iš daugybės aukšto lygio saugumo incidentų ir didelių duomenų pažeidimų, kuriuos sukėlė MFA trūkumas.

Pernai kibernetiniai nusikaltėliai iš 23andMe paskyrų iškrapštė apie 6,9 ​​milijono klientų įrašų kurie nebuvo apsaugoti be MFA, todėl genetinių tyrimų įmonė – ir jos konkurentai — reikalauti vartotojų įgalinti MFA pagal numatytuosius nustatymus kad būtų išvengta pakartotinio išpuolio.

O anksčiau šiais metais pripažino „UnitedHealth“ priklausanti sveikatos technologijų milžinė „Change Healthcare“. įsilaužėliai įsilaužė į jos sistemas ir pavogė didžiulius kiekius jautrių sveikatos duomenų iš sistemos, neapsaugotos MFA. Sveikatos priežiūros milžinė dar nepasakė, kiek asmenų buvo pažeista informacija, tačiau teigė, kad tai greičiausiai paveiks „didelę Amerikos žmonių dalį“.


Ar žinote daugiau apie „Snowflake“ paskyros įsibrovimus? Susisiekti. Norėdami susisiekti su šiuo reporteriu, susisiekite su Signal ir WhatsApp telefonu +1 646-755-8849 arba elektroniniu paštu. Taip pat galite siųsti failus ir dokumentus per SecureDrop.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita