Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaTechnologijosTurėdamas 50 milijonų eurų investuoti, Italijos steigėjų fondas ieško pasaulinių ambicijų turinčių...

Turėdamas 50 milijonų eurų investuoti, Italijos steigėjų fondas ieško pasaulinių ambicijų turinčių verslininkų


Nors Italijos startuolių finansavimas auga, pagal rizikos kapitalo investicijas šalis vis dar užima aštuntą vietą Europoje Dealroom.

Naujai sukurta Italijos steigėjų fondas (IFF) tikisi padėti pasivyti tiek kiekybe, tiek kokybe. Turėdamas 50 milijonų eurų investuoti į 25 įmones, jis taip pat yra sektoriaus agnostikas, steigėjams draugiškas fondas, kuris supranta verslininkų skaudulius.

IFF portfelyje jau yra keturios įmonės, rengiamas penktasis sandoris. Iki šiol buvo atskleisti du: anksčiau klientų tyrimų platforma Glaut balandį IFF vadovavo 2023 m. finansavimo etapui HR technologijų startuolis Jet HR.

„IFF sprendžia ankstyvojo etapo steigėjų Italijoje iššūkį surasti labai įsitikinusį pagrindinį investuotoją išankstinio paleidimo ir paleidimo etapuose“, – „TechCrunch“ sakė IFF įkūrėjas Lorenzo Franzi (trečias iš dešinės aukščiau esančiame paveikslėlyje).

Kai kurie gali nesutikti su diagnoze; Italijoje veikiančios rizikos kapitalo įmonės jau apima CDP rizikos kapitalas, Exor Ventures, „LVenture“ grupė, Milano investicijų partneriai, Pariter partneriai, Primo Venturesir „United Ventures“..

Tačiau Franzi mano, kad tai vis dar palieka spragą ankstyvosios stadijos kapitalui. Ir bet kuriuo atveju IFF pasirodo kaip naujas kapitalo šaltinis rinkai, kurios startuoliai bendrai gauna daug mažiau finansavimo nei, pavyzdžiui, Prancūzija, nepaisant to, kad abiejų šalių gyventojų skaičius panašus.

IFF taip pat papildo greitintuvus, tokius kaip H-ŪKISir žingsnis į priekį, palyginti su angelu, investuojančiu, kuriuo užsiėmė Franzi ir kiti rėmėjais tapę verslininkai.

Buvęs generalinis direktorius skalbyklos startuolis „Laundrapp“. pasuko partnere Global Founders Capital iki 2022 m. pabaigos jis teigė, kad „nestruktūrizuotas“ požiūris, būdingas angelų investavimui, gali sukelti keletą problemų, tokių kaip ribota analizė, sudėtingos viršutinės ribos lentelės ir per mažo dydžio finansavimo raundai. IFF gali įtraukti fondo struktūrą į savo investavimo procesą, bet taip pat būti praktiška po to, kai jis investuoja.

Pavyzdžiui, IFF galėjo padėti portfelio įmonėms samdyti pagrindinius, komercinės plėtros ir strateginės partnerystės ryšius, sakė Franzi. „Jet HR“ generalinis direktorius Marco Ogliengo sutiko ir pažymėjo, kad IFF pridėtinė vertė atsiranda dėl to, kad ją „iš esmės palaiko kiekvienas sėkmingas italų įkūrėjas“.

Tai gali būti hiperbolė; tačiau, pasak Franzi, apie 100 IFF rėmėjų iš tiesų yra italų verslininkai. Jis pridūrė, kad jie yra iš įvairių kartų ir sektorių, tačiau jų tikslas yra bendras: įtraukti Italiją į geriausių Europos vietų žemėlapį atidaryti įmonę.

Tai ambicingas tikslas, ypač dėl to, kad kai kurie skausmingi taškai nepriklauso IFF kompetencijai: privati ​​rizikos kapitalo įmonė nelabai gali padaryti, kad atsvertų. dideli mokesčiai ir popierizmas. Pastaruoju metu buvo dedamos visuomenės pastangos didinti šalies patrauklumą ir jos technologijų sektorių; tačiau skirtingai nei CDP Capital, kuris yra remia valstybės agentūrosIFF yra visiškai finansuojamas privačiai.

Nesant viešojo finansavimo ar institucinių VP, IFF gali laisvai investuoti ten, kur jai atrodo tinkama. Šiuo geografiniu lankstumu ji taip pat rems užsienyje veikiančius Italijos steigėjus, taip pat užsienio startuolius, norinčius patekti į Italijos rinką.

Užsienio ryšiai vyksta abiem kryptimis, o IFF siekia, kad užsienio rizikos kapitalo fondai bendrai investuotų į savo portfelį iš pradžių arba tolesniuose etapuose. Taip pat padės tai, kad kai kurie jos LP yra užsienio fondų gydytojai ir kad ji planuoja paremti Italijos įkūrėjus, turinčius pasaulinių ambicijų.

Tarp pasaulinių Italijos startuolių Lenkimo šaukštaipopuliarių programų ir paslaugų, tokių kaip „Evernote“ ir „Meetup“, savininkas įvertinta 2,55 mlrd. Ir su serijiniais italų verslininkais grįžęs namo Norint įkurti kitas savo įmones, atrodo tinkama, kad dabar jie turi įkūrėjo vadovaujamą fondą, kuris joms paremtų.

IFF valdys KOINOS sostinėprivataus kapitalo fondas, kuris plečiasi į rizikos kapitalo fondą ir kurio generalinis direktorius Marco Morgese atkreipė dėmesį į steigėjų vadovaujamų fondų pavyzdžius kitose rinkose, pvz. Steigėjų fondas JAV ar neseniai, Galion.exe Prancūzijoje.

Matymas, kaip IFF priima šį modelį Italijoje, yra dar vienas ženklas, kad ekosistema bręsta. Kalbant apie rizikos kapitalą, skaičiai gerėja, bet dar yra ką nuveikti. „Italijoje būtina mesti iššūkį status quo dėl procesų, greičio ir į verslininką orientuotos mąstysenos“, – sakė Franzi.Source link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita