Šeštadienis, 22 birželio, 2024
PradžiaReceptaiPaprasta airiška ruda duona | Alexandra Stafford

Paprasta airiška ruda duona | Alexandra Stafford


Pagaminta iš nesmulkintų kvietinių miltų, kviečių gemalų ir voliotų avižų, ši paprasta airiška ruda duona greitai paruošiama ir iš jos gaunamas sotus, itin skanus kepalas, puikiai tinkantis skrudinti ir sutepti su sviestu ir uogiene.

Airiška ruda duona, ką tik iškepta.Airiška ruda duona, ką tik iškepta.

Praėjusį rudenį vienas iš jūsų – Michaelas iš Airijos – man atsiuntė el. laišką ir paklausė, ar kada nors radau duonos receptą, į kurį įtraukta avižų košė arba tai, ką galima pavadinti avižiniais dribsniais? Jis pažymėjo: „Čia Airijoje buvo tradicinis duonos gaminimo būdas“.

Prie el. laiško buvo prisegti keli „rudos duonos“ receptai, taip pat supaprastinta versija vieno Michaelo, kad jo paauglys sūnus kepa reguliariai. Jis taip pat įtraukė keletą pastabų:

„Kaip žinote, airiška sodos duona paprastai būna daug tirštesnės tešlos ir gali būti suformuota prieš einant į orkaitę. Tai gana drėgna tešla, todėl pasukų kiekį gali tekti reguliuoti priklausomai nuo miltų įgeriamumo. Viso grūdo miltams naudojame vietoje užaugintus grūdus Purple Wheat Flour, kilusius iš Etiopijos.

Visa tai mane sužavėjo ne tik todėl, kad man patiko paprasto sveikos duonos recepto idėja, kurią vienas iš mano vaikų galėtų išmesti kartu, bet ir dėl to, kad turėti per daugelį metų gavau keletą el. laiškų iš žmonių, kurie klausė, ar turiu „rudos duonos“ receptą, į kurį niekada nežinau, kaip atsakyti.

Jei ieškote „rudosios duonos“, paieškos rezultatuose rasite įvairių receptų: nuo juodos duonos, keptos skardinėse, iki šviesių, į brioche panašių kepalų, keptų Pulmano keptuvėse.

Man patiko įvairių Michaelio atsiųstų rudos duonos receptų skambesys, kuriuose buvo daug viso grūdo miltų, avižų, pasukų ir nedidelis kiekis saldiklio, rudojo cukraus arba klevų sirupo.

Galiausiai sujungiau kelis receptus, naudodamas 100% akmenyje maltus Cairnspring Mills miltus, valcuotas avižas ir kviečių gemalus. Seniai nebuvau gaminusi greitos duonos ir buvau pamiršusi apie jų privalumus: kaip galima maišyti tešlą prieš įkaitinant orkaitę, kvapą – kaip pikantišką blyną – kepant, ir sotų produktą, kurį sukuria šie receptai. , puikiai tinka pjaustyti, skrudinti ir susmulkinti su geru airišku sviestu.

Pastarąsias kelias savaites mes turėjome nuolatinį šios airiškos rudos duonos tiekimą, ir mano vaikai ją mėgo. Mano vyresnieji kiekvieną rytą paprašydavo jo su kiaušiniais, o jaunesni supakavo sviestu pateptus griežinėlius savo mokyklos užkandžiui.

Michaelas baigė savo laišką sakydamas: „Rekomenduoju šį receptą kaip kitą airiškos sodos duonos pavyzdį. Draugai, aš taip pat ir žinau, kad jūs taip pat.

Pastaba apie pilno grūdo kvietinius miltus

Kaip minėta aukščiau, šiame recepte aš naudoju akmenimis maltus miltus, o ne komercinius pilno grūdo miltus.Kernspringo malūnai.

Galite perskaityti daugiau apieakmenyje maltų miltų naudojimo pranašumai šiame įraše​, tačiau įtikinamiausia priežastis yra ta, kad malant akmenis išsaugoma daugiau sėlenų ir gemalų, kuriuose kaupiasi daug maistinių medžiagų, antioksidantų, aliejų ir kvapiųjų medžiagų. Pramoniniai malūnai pašalina šį mikrobą, kad būtų sukurtas stabilus gaminys.

Airiška ruda duona, žingsnis po žingsnio

Surinkite savo ingredientus: Kaip minėta aukščiau, aš naudoju Cairnspring Mills miltų mišinį, bet galite naudoti bet kokius akmenimis maltus arba viso grūdo miltus, kuriuos mėgstate.

Ingredientai airiškai rudai duonai ant stalviršio.Ingredientai airiškai rudai duonai ant stalviršio.

Išmatuokite juos, jei norite. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudoti svarstykles matuoti.

Airiškos rudos duonos ingredientai, išmatuoti.Airiškos rudos duonos ingredientai, išmatuoti.

Dubenyje sumaišykite sausus ingredientus:

Sausi ingredientai dubenyje airiškai rudai duonai.Sausi ingredientai dubenyje airiškai rudai duonai.

Ir suplakite juos kartu:

Sausi ingredientai sumaišyti airiškai rudai duonai.Sausi ingredientai sumaišyti airiškai rudai duonai.

Sumaišykite šlapius ingredientus:

Šlapieji airiškos rudos duonos ingredientai sumaišomi.Šlapieji airiškos rudos duonos ingredientai sumaišomi.

Tada pridėkite juos prie sauso:

Šlapių ingredientų pridėjimas prie airiškos rudos duonos ingredientų.Šlapių ingredientų pridėjimas prie airiškos rudos duonos ingredientų.

Maišykite, kol gausis labai lipni tešla/tešla:

Airiškos rudos duonos tešla sumaišyta.Airiškos rudos duonos tešla sumaišyta.

Perkelkite į sviestu išteptą 8,5 × 4,4 colio kepimo formą:

Airiškos rudos duonos tešla sviestu pateptoje kepimo formoje.Airiškos rudos duonos tešla sviestu pateptoje kepimo formoje.

Pabarstykite avižomis:

Ruda airiška duona paruošta orkaitėje.Ruda airiška duona paruošta orkaitėje.

Tada perkelkite į orkaitę:

Airiška ruda duona orkaitėje.Airiška ruda duona orkaitėje.

Kepkite 45-50 minučių:

Ką tik iškepta airiška ruda duona, vis dar keptuvėje ant vėsinimo grotelių.Ką tik iškepta airiška ruda duona, vis dar keptuvėje ant vėsinimo grotelių.
Ką tik iškepta airiška ruda duona.Ką tik iškepta airiška ruda duona.

Prieš pjaustydami leiskite atvėsti bent 30 minučių:

Iškepta ir pjaustyta airiška ruda duona.Iškepta ir pjaustyta airiška ruda duona.
Airiška ruda duona, pjaustyta ant lentos.Airiška ruda duona, pjaustyta ant lentos.

Nors šios duonos nenaudočiau sumuštiniams, skrudinta duona daugiau jos rekomenduoti negalėčiau:

Airiška ruda duona, skrudinta.Airiška ruda duona, skrudinta.

Išskleiskite Kerrygoldą!

Airiška ruda duona, paskrudinta ir aptepta Kerrygold sviestu.Airiška ruda duona, paskrudinta ir aptepta Kerrygold sviestu.

Mėgautis.

Airiška ruda duona skrudinta ir apkepta sviestu.Airiška ruda duona skrudinta ir apkepta sviestu.

Spausdinti

laikrodis laikrodžio piktogramastalo įrankiai stalo įrankių piktogramavėliava vėliavos piktogramaaplanką aplanko piktogramąinstagramas instagram piktogramapinterest pinterest piktogramaFacebook facebook piktogramaspausdinti spausdinimo piktogramakvadratai kvadratų piktogramaširdies širdies piktogramaširdis tvirta širdies tvirta piktograma

apibūdinimas

Receptas iš skaitytojo Michaelo – ačiū! Kaip minėta aukščiau, tai soti greitai paruošiama duona, iš kurios gaunami puikūs skrebučiai.

Pastabos:

Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudoti svarstykles matuoti.

Miltai: as naudoju 100 proc. Kernspringo malūnai čia akmenyje malti miltai. Recepto duonos miltų daliai naudojau jų „Glacier Peak Bread Flour“, o viso grūdo kvietiniams miltams – „Sequoia All-Purpose Flour“. Tiesiog žinokite, kad čia tikrai galite naudoti bet kokį pilno grūdo ir universalių arba duonos miltų mišinį – tai tanki, soti duona, todėl tiks daug miltų. Iš viso jums reikia 2,75 puodelio miltų.

Druska: Jei naudojate Morton Kosher druską arba smulkią jūros druską, naudokite pusę tūrio arba tiek pat svorio.


 • 180 gramų (apie 1,5 puodelio) duonos miltai, žr. pastabas aukščiau
 • 165 gramai (apie 1,25 puodeliai) pilno grūdo kvietinius miltus, žr. aukščiau esančias pastabas
 • 50 gramų (apie 1/2 puodelio) valcuotų avižų, plius dar pabarstymui
 • 44 gramai (apie 1/2 puodelio) kviečio grūdo gemalas
 • 10 gramų (apie 2 arbatiniai šaukšteliai) rudas cukrus
 • 10 gramų (apie 2 arbatiniai šaukšteliai) Deimantinė kristalinė košerinė druska, žr. pastabas aukščiau
 • 5 gramai (apie 1 arbatinis šaukštelis) kepimo soda
 • 1 kiaušinis
 • 450 gramų (apie 1,75 puodeliai) pasukos
 • 28 gramai (2 šaukštai) lydytas sviestas

 1. Įkaitinkite orkaitę iki 400ºF. Ištepkite sviestu 8,5 × 4,5 colio kepimo formą.
 2. Dideliame dubenyje sumaišykite sausus ingredientus.
 3. Vidutiniame dubenyje išplakite pasukas, kiaušinį ir lydytą sviestą.
 4. Sudėkite šlapius ingredientus į sausus ingredientus ir mentele maišykite, kol gausite šlapią, lipnią tešlą. Tešlą perkelkite į paruoštą kepimo formą. Drėgna ranka tolygiai paskirstykite tešlą keptuvėje. Viršų pabarstykite avižomis, kad apsemtų.
 5. Pašaukite į orkaitę 45–55 minutėms arba tol, kol įkištas dantų krapštukas švariai ištrauks. Jei turite momentinio nuskaitymo termometrą, baigęs jis turėtų užregistruoti maždaug 205ºF. Prieš išimdami iš orkaitės, būtinai patikrinkite kepalą – vieną kartą išėmiau be bandymo, o pjaustydamas radau centre kišenėlę neiškeptos tešlos. Klystate dėl per didelio kepimo – tai atleisti!
 • Paruošimo laikas: 10 minučių
 • Virimo laikas: 50 minučių
 • Kategorija: duona
 • Metodas: orkaitė
 • Virtuvė: amerikietis, airisSource link

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

POPULIARIAUSI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita